O mistrech Wing Chun

O mistrech Wing Chun

Vstupte do světa Wing Chun prostřednictvím naší stránky věnované mistrům tohoto fascinujícího bojového umění. Zde najdete detailní seznam mistrů, jejich individuální linie, životopisy a informace o tom, kde získali své neocenitelné znalosti. Prozkoumejte bohatý životopis každého mistra a dozvíte se, kdo a kde absolvoval jejich trénink, což vám poskytne hlubší vhled do kořenů a tradic Wing Chun. Každý mistr přináší unikátní příběh a dovednosti, které předávají s vášní a oddaností, a my vám umožníme nahlédnout do jejich osobních cest v rámci tohoto bojového umění.


Příběh začal na konci roku 1949, kdy jsem přišel do Hongkongu sám z Guangzhou, města v provincii Guangdong v jižní Číně, nedaleko Hongkongu. V roce 1950 jsem začal pracovat jako sekretářka v generálním svazu pracovníků Hong Kong a Kowloon Eating Shop. Shodou okolností tam učil velmistr Ip Man Wing Chun, takže jsem měl spoustu času trávit s ním jako...

Chu Shong-tin

01.03.2024


Chu Shong-tin (také známý jako Tsui Sheung-tin nebo Toi Shan-tien) byl velký mistr bojového umění Wing Chun Kung Fu, který žil v Hongkongu. Byl třetím studentem slavného učitele Yip Mana a zůstal v jeho škole, aby se stal jeho vedoucím instruktorem.

Ve světě Kung Fu byla první láskou Sifu Ng Wah Sama styl Hung Ga. Studoval větev Cheung Kiu Ma tohoto stylu pod vedením Sifu Lama Fei Hunga. Jeho zájem byl zejména upoután na výrazné pohyby Hung Ga, jednalo se o fyzicky náročný a dramatický styl, který byl poutavý při sledování.

Bruce Lee

03.01.2024

Mistr bojových umění, herec a také tanečník Bruce Lee, vlastním jménem Lee Jun Fan, se narodil 27. listopadu roku 1940 německé matce a čínskému otci v čínské čtvrti města San Francisco v USA.

V Asijském světě je oblíbenou tradicí sestavovat si rodokmen své rodiny ideálně i s fotografiemi, pokud jsou k dispozici a ty pak hrdě vystavovat na čestném místě v domě.

Lok Yiu je mistr bojového umění Wing Chun, žák Velmistra Ip Mana. Narodil se v roce 1922 a zemřel vě věku 83 let (únor 2006) v Hong Kongu.

Ip Chun (dat. narození 10. července 1924,Foshan), známý také jako Yip Chun nebo Yip Jun , je Velmistr bojového umění Wing Chun . Je starší ze dvou synů Ip Mana. [3]

Leung Ngok Yin

03.01.2024

Sifu Leung Yin, podporován svým otcem Leung Billem, začal cvičit bojová umění ve věku 13 let.