Mistr Z: Ve Stínu Ip Mana

12.03.2024

Master Z: Ip Man Legacy ( čínsky :葉問外傳:張天志) je čínský film o bojových uměních z roku 2018 , který režíroval Yuen Woo-ping a produkovali Raymond Wong a Donnie Yen . Jedná se o spin-off filmové série Ip Man a odehrává se po filmu Ip Man 3 z roku 2015 . V tomto filmu hrají Max Zhang , Dave Bautista , Michelle Yeoh , Tony Jaa a Liu Yan a byl propuštěn 21. prosince 2018. [3] [4]

Zápletka 

Poté, co byl poražen Ip Manem , [a] Cheung Tin-chi žije depresivním životem jako žoldák, než se rozhodl opustit bojová umění a místo toho otevřít obchod s potravinami v přízemí svého domu. Během doručování narazí na závislou na opiu jménem Nana a její kamarádku Julii, kteří oba prchají před drogovým dealerem Tso Sai Kitem. Tin-chi skončí v boji s Kitovým gangem a porazí je bez pomoci.

Přijíždí královská hongkongská policie a všechny zatýká. Kit a jeho gang jsou propuštěni poté, co podplatili zkorumpovaného policejního důstojníka, zatímco Nana a Julia jsou propuštěny vyřazením Juliina bratra Fu, majitele Gold Baru , jednoho z nejoblíbenějších barů na Bar Street. Tin-chi je nakonec pozdě v noci propuštěn a nemůže vzít svého syna na narozeniny do steakhousu jménem Petrus .

Po incidentu se Kit rozhodne vyhledat Tin-chi a celý jeho gang zapálil Tin-chiho budovu. Tin-chi sotva unikne se svým synem Fungem, zatímco je pronásledován gangem a Sadi, nájemným vrahem. Julia mu nabídne přístřeší ve Fuově domě a pracuje jako číšník v Gold Baru , aby zaplatil nájem.

Tin-chi, rozzlobený zraněními svého syna, se pomstí a zapálí Kitovo opiové doupě. Kitova starší sestra, Tso Ngan Kwan, hlava rodinného zločineckého syndikátu, který si přeje přejít k legálnímu podnikání, brání Kitovi v pomstě a navštěvuje Tin-chi v Gold Bar , aby mu nahradila všechny škody, které Kit způsobil, a aby Tin-chi shodil. záležitost. Tin-chi odmítne peníze, čímž zapůsobí na Kwan. Současně Tin-chi naváže stále těsnější přátelství s Fu kvůli jejich společné minulosti v bojových uměních.

Kit, který se snaží uniknout ze stínu své sestry, se rozhodne přejít k obchodování s heroinem. Prodává své drogy na Bar Street pro Owena Davidsona, majitele Petruse , který restauraci využívá jako zástěrku pro svůj drogový byznys. Tin-chi upozorní Kwan ohledně obchodu, která požaduje více času na vyřešení záležitosti s Kitem.

Poté, co našel Nanu v zapadlé uličce, Kit a jeho gang ji zabijí tím, že ji donutí předávkovat se heroinem. Tin-chi a Fu se probojují do sídla syndikátu, kde se utkají s Kitem a Kwan. Kwan, která se je snaží uklidnit, uřízne Kitovi pravou paži a přinutí ho prozradit, kde uchovává svůj heroin. Fu odhaluje drogy médiím, která se objevují v novinových titulcích.

Brzy poté Davidson nechal zkorumpované policisty nasadit drogy do Gold Baru a zatknout Fu na základě obvinění z drog. Po jeho zatčení předá vyšší policista Fu Davidsonovi, aby byl zabit v neférovém boji. Po zjištění, že Davidson zavraždil Fu, se Tin-chi pohádá s Davidsonem v jeho restauraci, během níž znovu získá důvěru v používání Wing Chun navždy.

Vyšší policista přijíždí zatknout Tin-chi i přes Tin-chiovo svědectví, že heroin patří Davidsonovi. Místo aby vyhověl, poručík Fai zatkne svého šéfa za korupci, napadení a nechá Tin-chi jít na svobodu. Davidson se v následném chaosu pokusí o útěk, ale je zavražděn Sadi, kterou si najala Kwan předtím, než s Kitem opustila Hong Kong.

Tin-chi se vrací do Juliina bytu a setkává se se svým synem. Všichni tři spolu sdílejí jídlo. Ve střední scéně Fung používá Wing Chun, aby porazil chlapce, který ho dříve šikanoval.