Ip Chun - syn Ip Mana

Ip Chun - syn Ip Mana 

Ip Chun (dat. narození 10. července 1924,Foshan), známý také jako Yip Chun nebo Yip Jun , je Velmistr bojového umění Wing Chun . Je starší ze dvou synů Ip Mana. [3]

V roce 1949, poté, co komunisté založili Čínskou lidovou republiku na čínské pevnině, otec Velmistr Ip Man odešel do Hongkongu, Ip Chun zůstal ve Foshanu, aby pokračoval ve studiu na univerzitě. Nicméně, v roce 1962, kvůli kulturní revoluci , Ip Chun a jeho mladší bratr, Ip Ching byli nucení opustit Foshan a se přestěhovat se do Hongkongu.


Studium a vyučování

Ip Chun studoval čínskou historii , filozofii , poezii , tradiční hudbu a buddhismus . V roce 1950 Ip Chun ukončil studium a zvolil vyučování jako profesi. Kromě výuky čínské historie, hudby a vědy, Ip Chun také pomohl čínské Foshan Entertainment Department organizovat operní hry. Za tu dobu získal cenu "Osoba s největším potenciálem v čínském umění" za svůj výzkum hudby.

Ip Chun Wing Chun

V Hong Kongu pracoval Ip Chun jako účetní a novinář. V souladu s přáním jeho otce, v roce 1965, se Ip Chun stal se jedním z jejích zakládajících členů Ving Tsun Athletic Association, která byla formálně založena v roce 1968. Během prvních tří let v asociaci se Ip Chun ujal o roli pokladníka a později byl jmenován předsedou.

V roce 1967 Ip začal vyučovat Wing Chun v Hongkongu a někteří jeho první studenti, jako například Leung Chung-wai a Ho Kay Ho Kay s ním stále trénují v současnosti. Ip Chun vyučoval a pořádal semináře v mnoha městech, včetně zemí jako Austrálie, Anglie a Spojené státy. Jeho přímým žákem je také Samuel Kwok.